detail projektu

← všechny projekty
Make – automatizace byrokracie
další projekt →
Otevřít prezentaci
Make – automatizace byrokracie
Palmovka Boyz (Make)
Město
Co si slibujete od účasti v Inovačním maratonu?
Seznámení se s celým projektem, proniknutí do problematicky veřejných problémů a akcelerovat jejich řešení
Představte svůj nápad (projekt). Co a jak nápadem řešíte. Jaký má nápad přínos pro město.
Hlídací pes pro události v Praze, které vás zajímají. Držte prst na tepu Prahy! Zajímají vás určité novinky ve změnách MHD poblíž vašeho bytu nebo práce? Nebo chcete dostat upozornění, když u vás bude probíhat blokové čištění ulic? nebo nejnovější drby z radnice vaší městské části? Nastavte si co chcete dostávat a my vám pošleme přehledné shrnutí toho, co chcete vědět.
V jaké fázi se nápad (projekt) nachází? (neověřený / ověřený nápad, rozpracovaný / zavedený projekt)
máme hotovou malou rozpracovanou funkční část a promyšlenou funkční strukturu uskutečnění. Chybí jen do toho vložit víc času
Pro koho je projekt určený, definujte cílovou skupinu.
pro kohokoliv, kdo často hlédá ty stejné informace pořád dokola a chtěl by ušetřit čas a nenechat se překvapit náhlými změnami v Praze.
Plánujete zapojit komunitu nebo cílovou skupinu během vývoje projektu?
Plánujeme se ptát lidí na to, jaké typy novinek by chtěli odebírat.
Jaké jsou existující alternativy k nápadu (projektu) a v čem vnímáte, že je vaše řešení inovativní? Kde jste se inspirovali?
nejbližší alternativu k našemu nápadu je asi Munipolis. Ovšem ten poskytuje platformu, kde organizace zveřejňují informace pro uživatele, což vyžaduje aktivní zapojení od organizací a pražských celků. My ty informace sbíráme z již existujících zdrojů.
Kde vnímáte největší překážky z pohledu realizace a z pohledu uplatnění?
bojím se, že na doladění projektu nebude dostatek času. A z pohledu uplatnění bude problematické hledat spolehlivé zdroje informací pro jednotlivé typy hlídacích psů.
Představte váš tým. Jaké jsou silné a slabé stránky, jaké je zkušenost týmu s danou problematikou.
Mikuláš Sychra, Ondra Tichý, Alice Antonínová a team lead Jožin Čambora Tři nadšenci z Make a výpomoc na design. Možná se někdo přidá, možná někdo trhne, budoucnost vždy nejistá
Jaká je osobní motivace týmu se danému problému (příležitosti) věnovat?
chceme dokázat, že je něco takového možné pomocí Make. Také bychom si to rádi postavili pro sebe, hodilo by se to i kdybychom to používali jen my :)
Proč byste měli být vybráni mezi TOP 10 nápadů (projektů)?
1. protože je projekt úzce spojený s Prahou 2. protože je realizovatelný a rozpracovaný 3. protože má potenciál pomoct Pražanům
Jaký přínos pro město má váš projekt?
Projekt pomáhá občanům Prahy dostávat informace, které je zajímají. Uživatelé (občané) nemusí aktivně vyhledávat informace, což často ani nedělají. Prostě si jen nastaví jak by chtěli aby jim byly naservírovány. Má potenciál snížit náklady na údržbu a provoz Prahy (u čištění ulic: snížení počtu odtahů…)
Jak získáte své zákazníky? (jak si je definujete, jak s nimi budete komunikovat, jak jim produkt prodáte?)
Náš business model není přímo pro uživatele/občany města, ale b2g. Řešení je navržené tak, aby ji městská správa převzala. Zákazníkem je město, které tím bude šetřit svoje vlastní náklady a udělá si tím dobrou reklamu. Po dokončení by se mohla stát součástí např. Portálu občana nebo na stránkách obce.
Jaká je finanční rozvaha vašeho řešení?
Rádi bychom dosáhli toho, aby si od nás OICT toto řešení převzalo. Po dokončení projektu jej budeme rádi dál rozvíjet v rámci dohodnuté smlouvy
Jaké externí zdroje a v jaké výši potřebujete na zajištění prvního roku provozu?
Potřebujeme konzumovat data od OICT a města, což je v podstatě zadarmo. Odesílat SMS pro vyžádané zprávy. Momentálně je řešení postaveno v Make.com platformě, dá se ale přestavět do vlastní on-premise platformy. Pokud by byla infrastruktura on-premise, její výkon je na úrovni malého serveru. - Nad technickým a právním zabezpečením jsme prozatím vůbec neuvažovali. To mohou být potenciální náklady.
Co nyní potřebujete k realizaci v příštích 6 měsících?
Ochotu města tuto službu převzít a dohodnout se na předání. Další datové zdroje a komunikaci a podporu při jejich zapojení do systému. Uživatelský průzkum - co ještě přidat za sledované události.
Kam jste se s týmem posunuli během soutěže Nakopni Prahu? S kým jste díky Nakopni Prahu navázali kontakt / spolupráci?
Máme funkční prototyp a za chvíli dokončíme E2E flow pro případ čištění ulic. Jsme kousek od toho abychom zapojili i informace ohledně kontejnerů pro nadrozměrný odpad. Komunikovali jsme kvůli zdojům informací s OICT ohledně Golemia a s IPR Praha.
Otázky poroty

radim
V čem se liší váš záměr od app Munipolis?
Zatím bez odpovědi.
iva
API máte všechny ověřeny že jsou veřejně dostupné?
Zatím bez odpovědi.
iva
Jaký je rozdíl mezi tím, co už teď nabízí app PID Lítačka o zpoždění MHD?
Zatím bez odpovědi.