Pražský inovační maraton 2024

Zlepšovat život v Praze pomocí inovací chce téměř padesátka týmů. Nakopni Prahu 2024 postupuje do další fáze

21.3.2024

Pražský inovační maraton Nakopni Prahu zaujal více než 132 inovativních kreativců, kteří se do něj přihlásili se svými nápady na zlepšení života v české metropoli. Skoro padesátka týmů přichází s inovativními projekty v celkem pěti výzvách. Vybrané týmy se potkají společně s mentory a partnery akce na úvodní akci Nakopni Prahu 2024, která proběhne v pražském CAMPu již 21. března 2024.

“Jsem nesmírně rád, že se nám do 5. ročníku inovačního maratonu podařilo v takové míře zapojit veřejnost. Mezi téměř padesátkou týmů evidujeme rozmanité inovativní nápady pro Prahu, které přišly od soutěžících napříč generacemi. Oceňuji aktivní přístup všech týmů, které svůj nápad poslaly a chtějí tak přispět k rozvoji našeho města,” hodnotí po ukončení registrací do dalšího ročníku Nakopni Prahu radní pro ICT, Smart City, vědu, výzkum a inovace Daniel Mazur.

 

Projektové nápady, se kterými se týmy hlásily, spadají do jedné z pěti výzev, které představují konkrétní oblasti na zlepšení života Pražanů. V letošním roce jsme pro Nakopni Prahu definovali pět výzev: životní prostředí a nakládání s energiemi; inovace a kultura; data, umělá inteligence a digitalizace; mobilita budoucnosti a město pro lidi.

“Inovace a inovativní myšlení jsou oblasti, kterým se v OICT každodenně věnujeme. Zapojení veřejnosti vnímám jako klíčový předpoklad k tomu, aby se inovace staly běžnou součástí života Pražanů. Více jak čtyřměsíční účastí v Nakopni Prahu navíc týmy lépe poznají, jak funguje město a jaké jsou konkrétní příležitosti a výzvy zavádění nových projektů na úrovni Prahy,” dodává Benedikt Kotmel, generální ředitel městské společnosti OICT, která společně s Prahou inovační maraton Nakopni Prahu organizuje.

Po úvodní akci 21. března 2024 týmy čekají odborné přednášky, workshopy a individualizovaný mentoring, to vše s účelem dostat se od nápadu k jeho realizaci. Odborná porota během jara vybere deset nejlepších týmů, které následně postoupí do finále Nakopni Prahu. To proběhne 19. června 2024. Tři nejlepší z nich poté získají finanční odměnu na další rozvoj projektu a zároveň získají odbornou projektovou podporu od celého města.

Více informací o #NakopniPrahu2024 najdete na stránkách nakopniprahu.cz či sociálních sítích tohoto Pražského inovačního maratonu.