Pražský inovační maraton 2024

Kde vznikla myšlenka Nakopni Prahu?

08.02.2024

Myšlenka Nakopni Prahu se zrodila z inspirace prezidentským hackathonem na Tchaj-wanu, který upozornil na sílu občanské iniciativy a proaktivního přístupu k řešení veřejných problémů. Po návratu do Prahy bylo rozhodnuto adaptovat tento koncept na místní podmínky. A tím vznikla unikátní soutěž, která podněcuje k inovaci a spolupráci na zlepšení města.

„Možná si vzpomenete na cestu s tehdejším primátorem Zdeňkem Hřibem a navštívili jsme ministryni pro digitalizaci Tchajwanu paní Audrey Tang. Ta nás upozornila na velmi zajímavý projekt prezidentského hackathonu, který se tehdy realizoval druhým nebo třetím rokem a cílem toho jejich prezidentského hackathomu bylo namotivovat občany, aby se zasazovali o změnu věcí veřejných, aby sami přicházeli s proaktivními nápady a aby si mohli i vyzkoušet, co taková drobná iniciativa může přinést za změnu,“ řekl na tiskové konferenci ke spuštění registrací do Nakopni Prahu zastupitel za Piráty Jaromír Beránek s tím, že po návratu do Prahy si s ostatními zástupci města řekli, že se tuto myšlenku pokusí zreplikovat. Nápad zasadili do pražského kontextu a vznikla soutěž Nakopni Prahu, tak jak jí znáte teď.

Celá akce by nevznikla bez podpory od Magistrátu hlavního města Prahy. Díky této podpoře může soutěž i nadále sloužit jako most mezi občany a městskou správou, a společně tak formovat budoucnost Prahy.

Přidejte se k Nakopni Prahu 2024 a staňte se součástí změny, kterou chcete vidět ve svém městě. Vaše nápady mají sílu transformovat Prahu na lepší místo pro život. Registrace jsou otevřené do 7. března 2024, a to na webu nakopniprahu.cz.